Upcoming Events


There are no upcoming non-game events.

Standings

Monday Division 1
Team W L T PTS
Kickers 04 12 0 2 37
Medtronic Pacers 9 3 1 28
Lyons 7 6 1 22
Eagle Street FC 5 4 5 20
Blast 5 6 3 18
Kickers FC 4 6 3 15
Rovers 3 8 3 11
Cartes Rouge 1 13 0 3
Sunday Division 1
Team W L T PTS
Red Devils 9 3 2 28
La Cantera 8 4 2 26
African Tonic 8 4 2 25
Vojos Heroes 8 5 1 25
Junior Legends 3 9 2 11
La Famiglia 1 12 1 4
Monday Division 2
Team W L T PTS
Blast II 8 2 4 28
ACME 7 2 5 26
Jogo Lento 6 3 5 23
Minnesota Flying Loons 5 3 6 21
Beer Engines FC 6 6 2 20
Dunesday 4 7 3 15
JAWA FC 3 9 2 11
Iguanas 2 9 3 9
Sunday Division 2
Team W L T PTS
Blackwatch F.C. 10 3 1 31
Muggins FC 9 3 2 29
Sporting Real United FC 9 4 1 28
Northgate FC 8 4 2 26
Pieces of Schmidt 7 5 2 23
Stegman's United 4 9 1 13
Chameleons FC 3 10 1 10
Kolour 1 13 0 3
Monday Division 3
Team W L T PTS
Palangs FC 11 1 2 35
Vandals 9 3 2 29
Haaka Greys 7 4 3 24
Team Awesome 5 4 5 20
Clann na Gael 6 8 0 18
Minnesota FC 5 8 1 16
LynLake United 3 7 4 13
Bloomington United 0 11 3 3
Sunday Division 3
Team W L T PTS
Dynamo Eden Prairie 10 1 3 32
Soccer Source United 10 3 1 31
FC Bosna 7 3 4 24
Liverpool FC 7 4 3 24
Boss FC 6 7 1 19
Minneapolis Lakers 5 9 0 15
Tsunami FC 4 9 1 13
Minnesota Axmen 0 13 1 1
Monday Division 4
Team W L T PTS
Sidewinders 10 1 3 33
BYOB 6 2 6 24
Sportboys TC 6 3 5 23
Bloomington Knights 5 5 4 19
Real B Town Blue Birds 5 6 3 18
Brit's Pub FC 6 8 0 18
Northern FC 4 8 2 14
TCFC 1 10 3 6
Sunday Division 4
Team W L T PTS
F.C. Shango 9 1 4 31
Two Gingers 9 2 3 30
Du Nord FC 7 5 2 23
Tonka United 5 5 4 19
Saint Croix Valley United 5 6 3 18
Dyslexia Untied 4 5 5 17
Unatletico Madrid 3 8 3 12
Mill City FC 1 11 2 5
Monday Division 5
Team W L T PTS
The Storm 12 0 2 38
Magnum 8 2 3 27
Untouchables 6 5 3 21
River Otters 4 5 4 16
Wolverines FC 4 7 3 15
MacPherson 3 6 5 14
Medtronic Shocks 2 6 6 12
Beer Dragons 1 9 4 7
Sunday Division 5
Team W L T PTS
BEEF! United 11 2 1 34
Simba United 11 3 0 33
MKSA Royals 10 3 1 31
Rampage FC 7 7 0 21
Metro Young Boys 7 7 0 21
One Touch FC 6 8 0 18
3M Dogs 3 11 0 9
General Mills Cheerios 0 14 0 0
Monday Division 6
Team W L T PTS
1-800-SIDLINEBLING 11 1 2 35
Half Time Rec 11 2 1 34
Norsemen United 10 4 0 30
Legal FC 5 6 3 18
Mothers of Invention 6 8 0 18
Los Gringos 4 8 2 14
Sound & Fury 3 9 2 11
General Mills Nature Valley 1 13 0 3
Sunday Division 6
Team W L T PTS
Team Shamu 10 2 2 32
FEELGOOD MN 9 3 2 29
Team Hercules FC 8 5 1 25
The bunker 6 5 3 21
Fury FC 7 7 0 21
Stegman's Blues 6 6 2 20
Lakeville United 4 9 1 13
MG Wolfpack 0 13 1 1

Results

Monday Division 5
Tuesday, August 22, 2017
The Storm 2
Rampage FC 1
Sunday, August 20, 2017
BEEF! United 4
River Otters 1
Sunday Division 5
Tuesday, August 22, 2017
The Storm 2
Rampage FC 1
Sunday, August 20, 2017
BEEF! United 4
River Otters 1
Monday Division 2
Tuesday, August 22, 2017
ACME 0
Northgate FC 4
Sunday, August 20, 2017
Muggins FC 6
Jogo Lento 2
Sunday Division 2
Tuesday, August 22, 2017
ACME 0
Northgate FC 4
Sunday, August 20, 2017
Muggins FC 6
Jogo Lento 2
Monday Division 4
Tuesday, August 22, 2017
BYOB 2
Du Nord FC 0
Monday, August 14, 2017
Real B Town Blue Birds 1
Northern FC 2
Sunday Division 4
Tuesday, August 22, 2017
BYOB 2
Du Nord FC 0
Sunday, August 13, 2017
Dyslexia Untied 0
F.C. Shango 3
Monday Division 3
Tuesday, August 22, 2017
Palangs FC 1
FC Bosna 2
Tuesday, August 22, 2017
Vandals 6
Liverpool FC 4
Sunday Division 3
Tuesday, August 22, 2017
Palangs FC 1
FC Bosna 2
Tuesday, August 22, 2017
Vandals 6
Liverpool FC 4
Sunday Division 1
Sunday, August 20, 2017
Red Devils 6
Junior Legends 2
Sunday, August 20, 2017
La Cantera 1
Eagle Street FC 3
Sunday Division 6
Sunday, August 20, 2017
FEELGOOD MN 2
Norsemen United 3
Sunday, August 20, 2017
Team Shamu 2
Legal FC 3
Monday Division 6
Sunday, August 20, 2017
FEELGOOD MN 2
Norsemen United 3
Sunday, August 20, 2017
Team Shamu 2
Legal FC 3
Monday Division 1
Sunday, August 20, 2017
La Cantera 1
Eagle Street FC 3
Wednesday, August 16, 2017
Rovers 1
Blast 3